Wynajem kontenera – czy warto? Kiedy się zdecydować?

Niezastąpione podczas dużych prac budowlanych czy remontowych, lecz nie tylko. Coraz częściej doceniamy je za możliwość wszechstronnego wykorzystania, a także szerokiego wyboru spośród różnych pojemności. Kontenery na odpady (czy też potocznie mówiąc – śmieci), bo o nich tutaj mowa, dotychczas powszechnie używane przez duże firmy, teraz zyskują popularność również wśród indywidualnych klientów. Kontener wraz z profesjonalnym zagospodarowaniem odpadów sprawdza się w wielu sytuacjach. I to nie tylko tych, które wymagają wielkich rozwiązań.

Wynajem kontenera na odpady - zalety

Wynajem kontenera na odpady wiąże się z wieloma korzyściami. Jakimi? Pomyśl, jak wiele czasu w trakcie remontu czy przeprowadzki zajmuje pakowanie do worków wszystkich niepotrzebnych rzeczy. Następnie wyniesienie każdego z nich do właściwego pojemnika… ale co z odpadami, których nie można umieścić w przydomowym śmietniku? Przecież nie wszystko można w ten sposób wyrzucić. Pod tymi względami, wynajem kontenera to nie tylko oszczędność czasu, ale także dbałość o środowisko naturalne. Istnieje wiele grup odpadów, które możesz umieścić w kontenerze o dowolnie wybranej pojemności – wystarczy określić potrzebną opcję. Co dalej? Kontener zostanie podstawiony pod wskazany adres i pozostanie tam tak długo, jak tylko potrzebujesz. Gdy już spełni swoje zadanie, całą resztą zajmie się firma, a ty pozbędziesz się kłopotu raz na zawsze, sprawnie i bezproblemowo.

Wywóz śmieci – gabaryty, gruz i nie tylko

Jaki kontener wybrać? Istnieje kilka grup, określonych pod względem odpadów, które można w nich gromadzić. Wszystko po to, aby zawartość każdego z nich została posegregowana w sposób, który ułatwi dalsze zagospodarowanie. W związku z tym możesz wynająć kontener m.in. na gruz, gabaryty, papę, zmieszane odpady budowlane oraz zmieszane odpady opakowaniowe. W każdym z nich można łączyć ze sobą śmieci pochodzące z różnej kategorii, jak np. do kontenera na gruz wrzucamy: gruz ceglany, gruz betonowy, ale także ziemię, dachówki, mury, tynki czy kamienie. Chcesz wyrzucić wełnę mineralną, folie lub kartony? Te niepotrzebne śmieci możesz umieścić razem w kontenerze na zmieszane odpady budowlane. Podobnie jest w pozostałych przypadkach – kontener na gabaryty przeznaczony jest m.in. na meble, krzesła, stoły, wykładziny, a także okna. Pełną listę znajdziesz tutaj: Co mogę wrzucić do kontenera?

Kontener dla firmy lub klienta indywidualnego

Klient indywidualny, jak i biznesowy może wybrać spośród identycznej grupy kontenerów dostępnych na rynku. Zarówno pod względem rodzaju odpadów do dalszego zagospodarowania, jak i pojemności (sprawdź, Jakie są pojemności kontenerów?). Podstawowa różnica dotyczy jedynie charakteru wynajmu – w przypadku klienta indywidualnego, najpewniej będzie to usługa jednorazowa, podczas gdy firmie zazwyczaj będzie zależało na podjęciu stałej współpracy. Z tego względu klient biznesowy może zgłosić szczególne wymogi, tym samym otrzymując indywidualną ofertę. Jednak niezależnie od tego, obsługa pozostaje na jednolitym poziomie, a każdy zainteresowany otrzymuje zamówioną usługę.

Koszt wynajmu kontenera

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje kontener na śmieci, to musisz pamiętać, że wiele zależy od wybranej lokalizacji, wielkości pojemnika, a także rodzaju odpadów, które chcesz w nim umieścić. Opłata za wywóz śmieci wliczona, jak i usługa transportowa są już wliczone w koszt wynajmu kontenera. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę, koniecznie skontaktuj się z nami, całość wycenimy bezpłatnie. Zamów-kontener.pl świadczy usługi na terenie całej Polski.