Worek Big Bag – co to jest? Do czego służy i jak go wykorzystać?

Szczególnie polecane do niewielkich prac budowlanych czy remontowych, gdzie służą jako tzw. elastyczny kontener na odpady. Worki typu Big Bag, bo o nich właśnie mowa, utożsamiane są również z nazwą Bulk Bag. Powszechnie znane i stosowane w branży przemysłowej, spożywczej czy chemicznej. Przydają się nie tylko do gromadzenia średniej ilości odpadów, ale również do magazynowania materiałów lub towarów sypkich. W Zamów-kontener stawiamy na ich kompaktowość i wszechstronność użycia podczas wszelkich prac, które generują znaczną ilość odpadów. Ogólnie dostępne kontenery są zbyt duże na twoje potrzeby? Big Bag to specjalny worek, który z powodzeniem pełni rolę mini kontenera na odpady, a możesz wynająć go w bardzo łatwy i przystępny sposób. Bez zbędnych formalności! 

Worek Big Bag na gruz, odpady, materiały sypkie i inne

Niezwykle wytrzymały i pojemny – to najbardziej cenione cechy worków typu Big Bag. Najpopularniejsze z nich to te, stworzone ze specjalnej, powlekanej tkaniny, która wytrzyma bardzo duże obciążenie. Elastyczny kontener możesz z powodzeniem wykorzystać do gromadzenia i transportu żwiru, piasku, materiałów czy odpadów budowlanych i innych, sypkich lub średnio sypkich materiałów. Służy nie tylko do przewożenia śmieci, ale również magazynowania surowców w branży spożywczej czy chemicznej. Możesz zatem dobrać worek Big Bag do konkretnego przeznaczenia, jak gruz, odpady budowlane czy materiały sypkie.

Jakie są rodzaje worków Big Bag?

W zależności od indywidualnych potrzeb, elastyczne kontenery dostępne są w różnych wariantach nośności. Worki Big Bag możesz wykorzystać do wszystkiego – wykonane są z wytrzymałej tkaniny polipropylenowej, która utrzyma ciężar 500 kg, 1000 kg, 1500 kg, a nawet 2000 kg! Co więcej, dostępnych jest wiele opcji pojemności, wymiarów, typów dna, ilości uchwytów, a nawet otworu górnego. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania różnych branż – budowlanej, rolniczej, przemysłowej, spożywczej, chemicznej, ogrodniczej, a nawet górniczej. Ponadto jest to produkt wielokrotnego użytku, dzięki czemu przy odpowiedniej dbałości może służyć przez długie lata.

Worek Big Bag czy kontener? Co lepsze?

Wszystko zależy od twoich potrzeb i oczekiwań. Worki typu Big Bag najczęściej stosuje się w przypadku odpadów lub surowców o niewielkiej objętości, niemal niezależnie od ich docelowej wagi. Worki zniosą naprawdę duże obciążenie. Zatem kiedy wynająć tradycyjny kontener, a kiedy worek Big Bag? Niezależnie od tego, czy jesteś klientem indywidualnym czy firmowym, na samym początku powinieneś określić rodzaj oraz ilość odpadów, których chcesz się pozbyć. Na tej podstawie będziemy w stanie pomóc ci wybrać najwłaściwsze rozwiązanie, które spełni wszystkie twoje oczekiwania. Jeżeli chodzi o wywóz gruzu w niewielkiej ilości, jak np. odpady poremontowe, to najpopularniejszy jest właśnie worek Big Bag na gruz. Kontenery dostępne są w wariantach pojemności od 2 m3 do 36 m3, a ich wykorzystanie jest dużo szersze niż w przypadku worków. Więcej o kontenerach przeczytasz tutaj.

Największe zalety worków Big Bag

To przede wszystkim niewielkie rozmiary w stosunku do kontenerów. Ponadto elastyczny kontener możesz postawić wszędzie, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które nie dysponują wystarczająco dużą posesją, aby postawić na niej kontener. Worek z łatwością utrzyma zarówno lekkie, jak i bardzo ciężkie materiały. Co więcej? Wszechstronne zastosowanie worków oraz ich ekologiczny aspekt pracy dla środowiska to dodatkowy plus.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na każde z nich, a także pomożemy i doradzimy najlepsze rozwiązanie.