Zmieszane odpady opakowaniowe – czym są? Co do nich zaliczamy?

Posortowane, nieposortowane… mamy wiele różnych grup odpadów, a utylizacja każdej z nich została określona odgórnie. Niektóre odpady musimy segregować, podczas gdy inne możemy łączyć ze sobą. Zmieszane odpady opakowaniowe bardzo często uważamy za jedną z trudniejszych grup śmieci, zwłaszcza pod względem utylizacji. Możesz gromadzić je w wyniku działalności przemysłowej (firmowej), jak również indywidualnej. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, co zrobić z ze zmieszanymi odpadami, w których skład wchodzą zarówno plastiki, kartony, drewno, a nawet metale – podpowiadamy. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym są odpady o kodzie 15 01 06, co można do nich zaliczyć oraz jak szybko i sprawnie pozbyć się problematycznych śmieci.

Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

To nic innego, jak odpady, które nie zostały wcześniej posortowane na odrębne materiały. Dość trudno jest jednoznacznie powiedzieć, co można zaliczyć do odpadów opakowaniowych. Najprościej mówiąc są to wszystkie pozostałości zalegające w magazynach, sklepach, a także innych miejscach, w których mamy do czynienia z pakowaniem czy rozpakowywaniem towaru. Zmieszane odpady opakowaniowe są oznaczone kodem 15 01 06. Co możemy do nich zaliczyć? Mogą to być: folie, kartony, opakowania kartonowe, opakowania plastikowe, opakowania drewniane, opakowania metalowe, opakowania styropianowe, jak również taśmy, sznury czy nici.

Wynajem kontenera na zmieszane odpady opakowaniowe

To niewątpliwie najkorzystniejsze rozwiązanie, które pozwoli ci szybko i sprawnie pozbyć się problemu. Pojemność kontenera możesz dopasować do własnych, indywidualnych potrzeb i bez problemu umieścisz w nim każdy z wyżej wymienionych odpadów. Jak to działa? Zadzwoń do nas, podaj rodzaj odpadów, których chcesz się pozbyć, wybierz wielkość kontenera, wskaż lokalizację oraz termin. Podstawimy kontener i zostawimy na tak długo, jak tylko potrzebujesz. W tym czasie zapełnij kontener, a gdy już spełni swoją rolę, odbierzemy go i całą resztą zajmiemy się sami. Pozbędziesz się niechcianego problemu szybko i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Odbiór odpadów od firm – kod 15 01 06

Zmieszane odpady opakowaniowe najczęściej produkują firmy – zarówno te mniejsze, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Współpraca z firmami to coś całkiem innego niż czasowy wynajem kontenera dla osób indywidualnych. Dlaczego? Dla dobrej i długofalowej współpracy powinieneś ustalić szczególne warunki umowy, która będzie dużo bardziej korzystna dla przedsiębiorcy. Jednym z ważniejszych czynników decydujących o współpracy, niewątpliwie jest systematyczność oraz sprawność w działaniu. Firma wspierająca działalność przedsiębiorcy powinna szybko reagować na stale zmieniające się potrzeby, a odebrany kontener natychmiast zastąpić kolejnym, pustym i gotowym do dalszej pracy.

Odbiór zmieszanych odpadów opakowaniowych

Jeżeli po przeczytaniu tego wpisu nadal zastanawiasz się, czy warto wynająć kontener – koniecznie zadzwoń do nas. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości, odpowiemy na każde pytanie i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie z możliwych. Mamy ogólnopolski zasięg działania, dzięki czemu możemy zapewnić stałą dostępność każdego kontenera i to bez względu na lokalizację. Odbiór zmieszanych odpadów opakowaniowych to jedynie ułamek tego, co możemy dla Ciebie zrobić – całą ofertę znajdziesz tutaj.