Podstawienie kontenera, czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

podstawienie kontenera

Sprawa niby prosta, a jednak nie do końca – zwłaszcza, gdy dysponujesz niewielką posesją. Czy na drodze publicznej mogę podstawić kontener? Ile miejsca zajmuje kontener? To dwa najczęściej zadawane pytania, gdy po raz pierwszy interesuje Cię wynajem kontenera. A jego zalet jest naprawdę sporo, gdy podejmujesz się dużych przedsięwzięć, lecz nie tylko. Dla mniejszych potrzeb również istnieją sprawdzone i korzystne rozwiązania, które znacznie ułatwią pracę. Należy do nich worek big-bag lub też kontenery o najmniejszej możliwej pojemności, a te zaczynają się już od 2 m3. Wróćmy jednak do podstawowego zagadnienia dzisiejszego artykułu, czyli tego, w jaki sposób przygotować posesję oraz co zrobić zanim przyjedzie kontener?

Gdzie mogę postawić wynajęty kontener?

Wszędzie tam, gdzie masz wystarczająco dużo miejsca oraz łatwy dostęp do kontenera. Brzmi dobrze, ale w praktyce czasami nie jest to aż takie łatwe, a zwłaszcza, gdy mieszkasz na osiedlu z lat 70 i robisz remont mieszkania. Do postawienia kontenera na odpady wymagana jest zgoda zarządcy budynku, gdy z przyczyn oczywistych nie mamy innego wolnego miejsca niż np. pas zieleni przy bloku. Parking przed budynkiem może być dobrym miejscem, jednak podstawiony kontener nie może zastawiać żadnej drogi pożarowej czy ewakuacyjnej.

Remontujesz własny dom lub jesteś w trakcie budowy? To idealne rozwiązanie, niemal pozbawione wad, ponieważ jesteś właścicielem gruntu. To uprawnia Cię do dysponowania posesją w sposób dowolny, więc podstawienie kontenera nie stanowi żadnych przeszkód. Ponadto masz możliwość ulokowania kontenera w najkorzystniejszym dla Ciebie miejscu, gdzie podwykonawcy z łatwością będą mogli z niego korzystać.

Obowiązki wynajmującego kontener na odpady

Jednak zdarza się, że również na prywatnej posesji jest niewiele wolnego miejsca, co wtedy? Niezależnie od tego, czy mieszkasz w bloku, czy masz własną posesję, jeśli jedynym wyjściem jest postawienie kontenera na drodze publicznej to pamiętaj, że musisz mieć zgodę Zarządu Dróg Miejskich. I co najważniejsze – za wynajęty kontener odpowiada osoba wynajmująca, zatem wszelkie mandaty czy roszczenia dotyczące podstawionego kontenera spoczywają na Tobie. Niestety, ale jest jeszcze jeden… dość nieprzyjemny szczegół, o którym należy pamiętać. Tak, zdarza się, że gdy w ogólnodostępnym miejscu podstawimy kontener, to w magiczny sposób może zapełnić się sam. Takich przypadków jest naprawdę wiele! Niestety nie mamy na to większego wpływu, a jedyną możliwością wnoszenia jakichkolwiek roszczeń jest przyłapanie sprawcy na gorącym uczynku np. na fotografii.

Czy muszę wynająć kontener na gruz?

To pytanie pojawia się często, a odpowiedź na nie jest bardzo prosta. Gruzu oraz innych odpadów poremontowych czy budowlanych nie wolno wyrzucać do pojemników na odpady komunalne, czyli tzw. przydomowych śmietników. Z tego względu zagospodarowanie odpadów poremontowych czy budowlanych leży już w gestii zleceniodawcy prac lub też wykonawcy. Wszystko zależy od warunków umowy, a wyjścia są dwa. Możesz znaleźć osoby, które chętnie przyjmą gruz – tak, to dość popularny i pożądany surowiec, który można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Drugie rozwiązanie, znacznie wygodniejsze, to wynajem kontenera na gruz, zmieszane odpady budowlane lub poremontowe.

Dlaczego wygodniejsze? Możesz całkowicie skupić się na pracy, a wywóz odpadów poremontowych pozostawić firmie, która się tym zajmie. W Zamów-kontener.pl wynajmujemy kontenery – możesz wybierać spośród wielu dostępnych możliwości, a my podstawimy kontener we wskazane miejsce i odbierzemy, gdy już spełni swoje zadanie. Niczym nie musisz się martwić, ponieważ odebrane odpady zagospodarujemy z pełnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Twój problem zniknie raz na zawsze. Masz pytania? Chcesz wynająć kontener? Zadzwoń do nas!