Wiosenne porządki, czyli czas na remont lub rozpoczęcie budowy

wiosenne porządki, remont, budowa, wynajem kontenera

Wszystko dookoła zaczyna się budzić, a to oznacza, że nadchodzi wiosna! A wraz z nią lepszy nastrój, więcej energii, a także… wzmożona chęć na zmiany. Dotyczy to nie tylko standardowej już przemiany szafy na letnią, ale również bardziej zaawansowanych działań. Tak, mowa tutaj o odświeżeniu mieszkania lub nowej aranżacji domu, lecz nie tylko. Znakomita większość z nas lubi gruntowne zmiany, a w tym całościową wymianę mebli czy malowanie ścian dla odświeżenia wnętrz. To także czas długo wyczekiwany przez budowlańców, którzy z upragnieniem czekają na cieplejsze dni, aby móc wystartować z nowymi projektami. No właśnie, ale wszystko to, o czym wspominamy wyżej, nie jest prostym i łatwym zadaniem, a wręcz przeciwnie. Wymaga dużego nakładu środków finansowych, czasu oraz… cierpliwości. Z pewnością zgodzisz się, że remont lub budowa mogą generować dodatkowe i często nieprzewidziane koszty. Nie ma sposobu, aby zawczasu przygotować się na każdą ewentualność, jednak mamy kilka sprawdzonych podpowiedzi, które z pewnością okażą się pomocne.

Remont mieszkania, budowa – od czego zacząć?

Pomysł na zmiany to nie wszystko, ponieważ większą część czasu zajmuje nam planowanie wszystkiego, poszukiwanie wykonawców, ustalanie szczegółów, podpisywanie umów… jest mnóstwo różnych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę podczas całego procesu. Jednak zmiany związane z wiosennymi porządkami mogą mieć wiele twarzy i nie muszą od razu oznaczać generalnych zmian. Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę? Sposobów jest kilka, a wybór każdego z nich zależy od indywidualnych preferencji no i oczywiście budżetu. Już samo malowanie ścian może znacząco odmienić każde wnętrze, a jeśli dodać do tego zmianę umeblowania to efekt mamy gwarantowany. Pamiętaj jednak, że duże zmiany generują dużą ilość niepotrzebnych już rzeczy, jak np. meble, czyli odpady wielkogabarytowe lub odpady poremontowe czy budowlane, jak np. gruz.

Pomoc podczas dużych porządków – o czym pamiętać?

Problemem podczas gruntownych porządków mogą być odpady, których nie można poddać standardowej segregacji. Do przydomowych pojemników na odpady komunalne, plastik, szkło czy papier nie zmieścimy całej sterty zmieszanych odpadów budowlanych i innych pozostałości. Poza tym jest jeszcze gruz, który wymaga specjalnego postępowania. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na gruz, wynajem kontenera na odpady wielkogabarytowe czy wynajem kontenera na zmieszane odpady budowlane. To najpopularniejsze z nich, jednak nie jedyne, ale to, o czym musisz pamiętać to ustalenie rodzaju oddawanych odpadów, a także termin i czas podstawienia kontenera. W ostatnim czasie ceny idą w dół i są naprawdę przystępne, a problem… znika sam.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych, wywóz gruzu, kontener na gruz

Wymiana mebli na nowe to jedno, ale pozbycie się starych i zużytych mebli to drugie. Odpady wielkogabarytowe to spory problem, a PSZOK odbiera tego typu odpady jedynie raz na jakiś czas. Nie mówiąc już o tym, że wywóz gruzu czy lokalny odbiór gruzu stanowi jeszcze większy kłopot. Z pomocą przychodzą rozwiązania, które znacząco ułatwią życie i usprawnią całe przedsięwzięcie. Wynajem kontenerów na gruz, wynajem kontenerów na odpady wielkogabarytowe czy wynajem kontenerów na zmieszane odpady budowlane to rozwiązanie, które dopasujesz do własnych potrzeb. I nieprawdą jest, że aby skorzystać z kontenera trzeba mieć dużą ilość odpadów, aby zapełnić cały pojemnik. Obecnie możesz wybierać dowolną pojemność kontenera, ponieważ możliwości jest naprawdę wiele – kontener o pojemności 2 m3, 5 m3, 7 m3, 10 m3 i tak aż do 36 m3. A jeżeli dysponujesz jedynie niewielką przestrzenią to koniecznie wybierz worek typu big bag lub jeden z mniejszych kontenerów. Zadzwoń do nas, a pomożemy Ci w wyborze i doradzimy najlepsze rozwiązanie!