Jak wybrać pojemność kontenera? Kontener na odpady – o czym warto pamiętać?

Czekają Cię duże porządki, przeprowadzka, a może budowa lub remont? Zastanawiasz się, jak zagospodarować odpady, które powstaną w trakcie prac? Jeżeli trafiłeś na ten wpis, to wiemy, że już podjąłeś dobrą decyzją, jaką jest wynajem kontenera na odpady. To najlepsze rozwiązanie, a zarazem najszybsze z możliwych, ponieważ niczym nie musisz się martwić. Odchodzą wszelkie dodatkowe problemy związane m.in. z tym, gdzie składować odpady oraz w jaki sposób się ich pozbyć po zakończonych pracach. Wynajmując kontener na odpady, tak naprawdę korzystasz już z całościowej usługi, jaką jest również zagospodarowanie oraz utylizacja odpadów. Wiemy jednak, że z całym tym przedsięwzięciem może wiązać się wiele pytań, a zwłaszcza jeżeli wynajmujesz kontener po raz pierwszy. Najczęściej dopadają nas wątpliwości co do tego, jak wybrać pojemność kontenera – przeczytaj poniższy wpis, a z pewnością wybór stanie się łatwiejszy.

jak wybrać pojemność kontenera

Jakie są pojemności kontenerów na odpady?

Pojemności kontenerów jest naprawdę wiele i mogą różnić się w zależności od firmy, z której usług chcesz skorzystać. Większość z nich jest jednak standardowa, a najczęściej wynajmowane wielkości kontenerów to 5 m3, 7 m3 oraz 10 m3. Oczywiście te pojemności kontenerów są najpopularniejsze wśród klientów indywidualnych, którzy prowadzą prace remontowe lub budowlane – kontener na gruz. W takich przypadkach wymienione wyżej pojemności powinny być wystarczające. Jeżeli jednak chcesz wynająć kontener na odpady wielkogabarytowe to już sprawa bardzo indywidualna. Jedne gabaryty mogą zmieścić się w kontenerze o pojemności jedynie 5 m3, podczas gdy na inne możesz potrzebować nawet kontener o pojemności 10 m3 lub 12 m3.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku klientów biznesowych, czyli firm i przedsiębiorstw. Mogą to być np. deweloperzy czy zakłady produkcyjne. Dlatego też w tym przypadku najczęściej stosowane są kontenery o pojemnościach od 20 m3 wzwyż, aż do 36 m3.

Ile miejsca zajmuje kontener na gruz lub inne odpady?

Każdy kontener jest inny, na co wpływa naprawdę wiele czynników. W tym przypadku nie tylko pojemność odgrywa znaczącą rolę, ale również budowa kontenera. A tych jest naprawdę wiele! Najpopularniejsze z nich to kontenery typu mulda, jednak dostępne są również kontenery z wydłużoną konstrukcją, dodatkowymi zaczepami umiejscowionymi po bokach czy też pod postacią bryły zamkniętej z pięciu stron. Jeżeli zastanawiasz się, ile miejsca zajmuje kontener, który chcesz wynająć to najlepiej poproś o taką informację przed złożeniem zamówienia. Jeżeli okaże się, że kontener nie zmieści się na Twojej posesji, w Zamów-kontener z pewnością znajdziemy inne rozwiązanie.

Który kontener na odpady wybrać?

Przystępując do swojego przedsięwzięcia, postaraj się wstępnie oszacować objętość odpadów, które możesz wygenerować w trakcie prac. To najpopularniejsza i najczęściej stosowana metoda, czyli „na oko”, która w większości przypadków się sprawdza. Może zdarzyć się również tak, że miejsca w kontenerze zabraknie, a wtedy konieczne będzie zamówienie drugiego kontenera. Sprawa jest dużo prostsza, jeśli odpady już są wstępnie zgromadzone w jednym miejscu, bo wtedy ich objętość jest dużo łatwiejsza do oceny. Jednak bez względu na to, kontenery na odpady dostępne są w wielu różnych pojemnościach, dzięki czemu z pewnością znajdziesz ten właściwy. W Zamów-kontener wynajmiesz kontener o pojemności od 2 m3 do 36 m3. Więcej na ten temat przeczytasz w naszej zakładce FAQ. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości to zapraszamy do kontaktu z Zamów-kontener – chętnie pomożemy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.