Co można wrzucać do kontenera na odpady? Czego nie wolno? FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania

Pytania, wątpliwości, szczegóły, dodatkowy opis… powodów, dla których dokładnie przeglądasz stronę w poszukiwaniu upragnionych informacji, może być wiele. Jednym z wygodniejszych rozwiązań jest stworzenie intuicyjnej bazy pytań wraz z odpowiedziami na nie. Z pewnością kojarzysz takie miejsca oznaczone skrótem FAQ – to właśnie zbiór najczęściej zadawanych pytań. Dlaczego FAQ jest tak pożądany przez odbiorców? W obrębie danej usługi lub produktu najczęściej powstają te same pytania, które nurtują większość klientów. Stąd też zrodził się pomysł, aby te najczęstsze umieścić w jednym miejscu wraz z wyczerpującymi odpowiedziami. Taki zabieg znacznie ułatwia komunikację z klientem, jak również skraca drogę do uzyskania pożądanej informacji. Poniżej prezentujemy pytania, które najczęściej słyszymy od klientów korzystających z usług Zamów-kontener.

co można wrzucać do kontenera na odpady?

Jakie odpady przyjmujecie? Jakie są rodzaje kontenerów?

Każde z tych pytań wzajemnie się uzupełnia, a przynajmniej w pewnej kwestii. Rodzaje kontenerów podzielone są na kategorie odpadów, które można ze sobą łączyć. To ważne, ponieważ prawidłowa segregacja umożliwia późniejszą utylizację lub zagospodarowanie odpadów. Byłoby to znacznie trudniejsze, bez wprowadzenia takiego podziału. Zatem, możemy wyróżnić odpady poremontowe, pobudowlane oraz przemysłowe – tymi odpadami zajmujemy się w Zamów-kontener. Następnie każde z nich dzielimy ze względu na zawartość, czyli gruz, papa, gabaryty, zmieszane odpady budowlane, zmieszane odpady opakowaniowe. W końcu, dzięki temu możemy określić podział docelowy, jakim jest – kontener na gruz, kontener na papę, kontener na gabaryty, kontener na zmieszane odpady budowlane oraz kontener na zmieszane odpady opakowaniowe.

Jakie są pojemności kontenerów na odpady?

W Zamów-kontener dysponujemy kontenerami o pojemnościach od 2 m3, aż do 36 m3. Dzięki temu możesz dowolnie wybrać pojemność kontenera, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Ponadto w Zamów-kontener możesz wynająć tzw. elastyczny kontener, czyli worek big-bag. Więcej na temat tego, jakie są wielkości kontenerów znajdziesz w naszej zakładce FAQ.

Ile miejsca zajmuje kontener na śmieci?

To już sprawa bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników. Pierwszy i najważniejszy z nich to wybrana przez Ciebie pojemność kontenera, który chciałbyś wynająć. Każdy z nich ma inne wymiary, w zależności od tego, ile odpadów może pomieścić dany kontener. Ponadto kontener może być różnej budowy – najpopularniejsze z nich to tzw. muldy, ale dostępne są również kontenery z dodatkowymi zaczepami po bokach, z wydłużoną konstrukcją czy pod postacią bryły zamkniętej z pięciu stron. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dokładnie, ile miejsca zajmuje dany kontener to koniecznie skontaktuj się z nami.

Co można wrzucać do kontenera na odpady, a czego nie wolno?

Kontener na gruz – możesz wrzucić gruz ceglany, gruz betonowy, ziemię, dachówki, mury, tynki, a także kamienie. Kontener na zmieszane odpady budowlane przeznaczony jest na okna, styropian, wełnę mineralną, szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie oraz kartony. Szczegółowo o tym, co możesz wrzucić do pozostałych kontenerów dowiesz się z naszej tabeli, którą znajdziesz tutaj.

Jak zamówić kontener na gruz lub inne odpady?

Zadzwoń do nas i zamów kontener do dowolnego miejsca na terenie całego kraju. Tak, obsługujemy dosłownie każdą lokalizację, dlatego zawsze i wszędzie możesz na nas liczyć. Zamówiony kontener podstawimy jeszcze tego samego dnia, jeśli takie właśnie jest Twoje życzenie. Kontener na gruz, kontener na odpady budowlane, kontener na odpady opakowaniowe, kontener na papę, a może kontener na odpady wielkogabarytowe? Mamy wszystko, czego potrzebujesz! Skontaktuj się z nami, wskaż rodzaj odpadów, wybierz pojemność kontenera, podaj lokalizację i… to tyle. Całą resztą zajmiemy się sami. Nie wiesz, jaki kontener wybrać? Pomożemy.