Jak pozbyć się kartonów? Gdzie wyrzucić opakowania tekturowe? Zmieszane odpady opakowaniowe

Z niewielką ilością makulatury stykamy się każdego dnia i jest to coś, z czym radzimy sobie doskonale. W końcu przydomowe pojemniki do segregacji odpadów właśnie w tym nam pomagają. Co jednak w przypadku, gdy jesteśmy w trakcie przeprowadzki, remontu lub zmiany aranżacji wnętrz? Tak, to prawda – wszystko, co kupujemy w salonach meblowych czy wnętrzarskich jest zabezpieczone tekturą. W ten oto sposób, w krótkim czasie zaczynamy gromadzić dużą ilość makulatury, a najczęściej są nimi opakowania kartonowe i plastikowe. Jest to nieuniknione, ponieważ przy tego typu przedsięwzięciach potrafimy zrobić duże zakupy. W dodatku, im większa przeprowadzka czy remont, tym więcej tego typu odpadów. Znamy kilka sprawdzony sposób na to, jak pozbyć się kartonów, zatem w dzisiejszym wpisie podpowiadamy, gdzie można wyrzucić kartony oraz inne odpady opakowaniowe.

jak pozbyć się kartonów?

Jak segregować odpady? Papier, plastik, szkło, metal, odpady bio i komunalne

Początkowo trudno było nam się przyzwyczaić do nowych norm i zasad, których nieodzownym elementem stała się segregacja odpadów. Obecnie jest już dla nas czymś naturalnym, by w każdym miejscu odruchowo wyrzucać dany odpad do przeznaczonego mu pojemnika. Oddzielnie umieszczamy papier, szkło, plastik, metale i odpady biodegradowalne. To, co nie nadaje się już do dalszego przetworzenia, zwyczajowo zaliczamy do odpadów komunalnych. Jest to łatwe zadanie, jeśli ilość odpadów ogranicza się jedynie do tych codziennie wytwarzanych. Jeżeli mowa o opakowaniach kartonowych, jak np. pudełka po butach – właściwe dla nich miejsce to niebieski pojemnik na papier. Inaczej sprawa wygląda, gdy jednorazowo mamy do czynienia ze sporą ilością kartonów, o czym wspominaliśmy wcześniej.

Co zrobić z kartonami po przeprowadzce? Opakowania kartonowe i plastikowe

Najlepszym rozwiązaniem podczas prac remontowych czy przeprowadzki jest gromadzenie pustych kartonów w jednym miejscu. Folie, taśmy, a nawet opakowania plastikowe, drewniane i metalowe również warto składować w jednym miejscu. Może być tego naprawdę sporo – nowe meble przychodzą w kartonowych paczkach, a bardzo często zabezpieczone są folią. Opakowania plastikowe mogą znajdować się również wewnątrz każdego kartonu. Jak pozbyć się kartonów, folii i opakowań plastikowych? Możesz oczywiście rozcinać kartony na mniejsze kawałki a folię pakować w worki. Następnie każdy z odpadów sukcesywnie wynosić na śmietnik lub wyrzucać do przydomowych pojemników na śmieci. To jednak rozwiązanie, które zabierze Ci wiele czasu, który możesz przeznaczyć na prace w domu lub mieszkaniu. Inny sposób to wywóz odpadów do PSZOK, lecz ten również ma swoje ograniczenia i warto najpierw zadzwonić i dopytać o szczegóły.

Wynajem kontenera na zmieszane odpady opakowaniowe

Zmieszane odpady opakowaniowe – czym są? To wszystko to, co zostało wymienione chwilę wcześniej, czyli kartony, folie, taśmy, opakowania plastikowe, opakowania metalowe a nawet opakowania drewniane. Możesz je umieścić w jednym kontenerze, bez konieczności oddzielnego traktowania każdego z tych odpadów. Kontener na zmieszane odpady opakowaniowe to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych, które są m.in. w trakcie remontu, prac porządkowych czy przeprowadzki. Za jednym razem wyrzucisz całość do kontenera, który podstawi specjalizująca się w tym firma. Twoim zadaniem będzie jedynie wypełnienie kontenera odpadami, a gdy pojemnik już w stu procentach spełni swoje zadanie, zostanie odebrany. Jak zamówić kontener? Wystarczy, że zadzwonisz, podasz lokalizację, termin podstawienia kontenera oraz czas wynajmu. Wybierz również odpowiadającą Ci pojemność – od 2 m3 do 36 m3. I to tyle! Problem z głowy. Masz pytania? Skontaktuj się z nami lub zajrzyj do naszej zakładki FAQ, gdzie znajdziesz wszystkie najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami.