Worek na gruz, worek big bag – co to takiego? Szybki i łatwy wywóz gruzu z posesji

Rodzaje kontenerów na odpady, worki big bag… Ten, kto chociaż raz w życiu zmagał się z problemem powstałych po remoncie czy budowie odpadów wie, że to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza, gdy samodzielnie prowadzisz podobne przedsięwzięcie i być może po raz pierwszy. Zastanawiasz się, w jaki sposób pozbyć się gruzu oraz innych zalegających odpadów? Słyszałeś o workach big bag? To idealne rozwiązanie dla przedsięwzięć prowadzonych na małych posesjach lub w blokach mieszkalnych, gdy nie dysponujesz zbyt dużą ilością dostępnej przestrzeni. Dzisiaj opowiemy więcej o workach na odpady, których użycie jest niezwykle proste i uniwersalne. Co więcej, rozwiązań dla wywozu odpadów jest kilka, dzięki czemu z łatwością wybierzesz coś dla siebie. W Zamów-kontener mamy sposób na szybki i łatwy wywóz gruzu oraz zmieszanych odpadów budowlanych z posesji. Poniżej znajdziesz nasze sprawdzone sposoby na wywóz odpadów.

Worek na gruz

Czym są odpady budowlane? Wywóz gruzu i nie tylko

Odpady budowlane mogą przybrać różną postać – od czystych, jak gruz betonowy czy ceglany, aż po zmieszane odpady budowlane. Co ważne, to jedynie ogólne nazwy grup odpadów, do których zaliczamy również inne śmieci. Czym zatem są zmieszane odpady budowlane? W tej grupie znajdują się takie odpady, jak stare okna, styropian, wełna mineralna, szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie oraz kartony. Jak widzisz, to dość szeroka grupa odpadów, dzięki czemu decydując się na kontener na zmieszane odpady budowlane, bez problemu umieścisz w nim niemal wszystko. Natomiast gruz, czyli kontener na gruz lub worek big bag na gruz mają już nieco inne przeznaczenie. 

Do tego typu odpadów zaliczamy gruz ceglany, gruz betonowy, glebę, ziemię, dachówki, mury, tynki, a nawet kamienie. Ponadto wywóz gruzu wiąże się z wynajmem kontenera lub bardziej poręcznego worka na odpady – jednak tutaj wszystko zależy od ilości odpadów oraz miejsca, jakim dysponujesz.

Dobry worek na gruz? Worek typu big bag – metoda na odpady

Worki na gruz to nie są zwykłe, foliowe worki na śmieci. Takie nie wytrzymałyby nawet ułamka ciężaru, jaki generują odpady gruzu. Worek big bag to inaczej mały kontener na gruz, tyle że pod postacią niezwykle wytrzymałego worka. Pojemny, to drugie imię elastycznego kontenera, ale zacznijmy od początku. Z czego wykonany jest worek na gruz? To specjalna, powlekana tkanina nadaje im wyjątkowych właściwości nośnych. Worek big bag wytrzyma obciążenie od 0,5 tony do nawet 2 ton! Co więcej, jego niewielkie rozmiary pozwalają na zastosowanie worka big bag niemal w każdym miejscu, na nawet najmniejszym placu budowy. To wielkie ułatwienie dla inwestora, bo przecież odpady budowlane muszą zostać usunięte i przetransportowane we właściwe miejsce. Worek big bag służy nie tylko do przewożenia gruzu – to także świetny pojemnik na papę, wełnę mineralną i inne odpady, których chcesz się pozbyć.

Jak zamówić worek big bag? Co, jeśli worek na gruz to za mało?

Decydując się na wywóz gruzu lub odpadów budowlanych z pewnością musisz zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Dlaczego? Będą one niezbędne podczas wyboru odpowiedniego kontenera, jeżeli na taki właśnie transport odpadów się decydujesz. Po pierwsze, musisz określić rodzaj odpadów, których chcesz się pozbyć – mogą to być odpady takie, jak gruz, papa, gabaryty, zmieszane odpady budowlane lub zmieszane odpady opakowaniowe. Pełną listę tego, co można wrzucić do kontenera znajdziesz tutaj, w naszej zakładce FAQ. Kolejnym kryterium wyboru jest wskazanie odpowiedniej pojemności kontenera – tutaj mamy naprawdę wiele możliwości. O ile worek big bag stosuje się do 2 ton (około 1 m3), to kontener może pomieścić od 2m3 do aż 36 m3 i od Ciebie zależy, który wybierzesz. 

Masz dogodne miejsce na kontener? Wybierz klasyczne rozwiązanie, a jeśli jednak miejsca jest zbyt mało, możesz wybrać nawet kilka worków big bag. Każdy zapełniony będziemy odbierać od Ciebie na bieżąco. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.