Odpady budowlane z działalności? Wynajem kontenerów to klucz do sukcesu

Każda działalność gospodarcza przyczynia się do generowania znacznej ilości odpadów różnego rodzaju. Jednak do najczęstszych należą te z branży budowlanej / deweloperskiej, gdzie dominują zmieszane odpady budowlane. Warto pamiętać, że w naszym kraju istnieje odpowiedzialność za zgromadzone odpady, a ta spoczywa na właścicielu prowadzonej inwestycji. Za niewywiązanie się z oczyszczenia terenu budowy może grozić nawet grzywna. To samo dzieje się w przypadku niewłaściwego wywozu gruzu lub innych odpadów z budowy. Zatem ich pozbycie się wymaga zgodnej współpracy z firmą, która profesjonalnie zajmuje się zagospodarowaniem i utylizacją odpadów budowlanych. Jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas stałej współpracy dotyczącej wynajmu kontenerów dla firm. Oto krótki poradnik, z którego dowiesz się wszystkich szczegółów.

odpady budowlane

Czym są zmieszane odpady budowlane i gruz?

Zmieszane odpady budowlane najczęściej powstają w wyniku działalności deweloperskiej, remontowej czy rozbiórkowej. Problem może jednak stanowić ich właściwe rozróżnienie, a co za tym idzie – segregacja. Odpady budowlane oraz gruz to nie to samo i należy o tym pamiętać. Wśród zmieszanych odpadów budowlanych znajdują się: styropian, wełna mineralna, szyby, okna, opakowania z tworzyw sztucznych, folie oraz kartony. Jak widać, gruz nie jest częścią odpadów budowlanych, choć jest nierozerwalnie związany z tą samą branżą. Gruz to całkowicie odrębna kategoria odpadów, do której zaliczamy gruz ceglany, gruz betonowy, ziemię, dachówki, mury, tynki, a także kamienie. Istnieje również kilka rodzajów gruzu, jak czysty, mieszany i zanieczyszczony. Najbardziej pożądany do ponownego wykorzystania jest gruz czysty i mieszany. Z kolei gruz zanieczyszczony wymaga całkowicie innego traktowania, jeżeli chodzi o utylizację.

Wywóz odpadów z placu budowy i nie tylko

Rozróżnienie grup odpadów takich jak gruz i odpady budowlane to konieczność w sytuacji, gdy decydujemy się na wynajem kontenera na odpady tego typu. Dlaczego? W jednym kontenerze nie wolno połączyć ze sobą jednocześnie gruzu i zmieszanych odpadów budowlanych. Każdy z rodzajów musi znaleźć się z oddzielnym i specjalnie do tego przeznaczonym kontenerze. To kwestia bezsporna i konieczna dla właściwego zagospodarowania i utylizacji zgromadzonych odpadów. Dobrze, ale jak wygląda wywóz odpadów z placu budowy i nie tylko? Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem kontenera na odpady. To usługa, która systematycznie zyskuje na popularności i to nie tylko wśród małych, średnich czy dużych firm. Równie często na wynajem kontenera decydują się osoby prywatne, którym przyszło mierzyć się z remontem, budową lub innym przedsięwzięciem. Tak, kary za nielegalne składowanie gruzu, odpadów budowlanych i innych dotyczą każdego. Nic więc dziwnego, że kontenery na odpady cieszą się popularnością – to przede wszystkim wygoda.

Wynajem kontenerów dla firm – korzystne warunki

Można powiedzieć, że stała współpraca z firmą trudniącą się wynajmem kontenerów na różnego rodzaju odpady w pewien sposób różni się od jednorazowego wynajmu. Warto skontaktować się z wybraną firmą i ustalić szczegółowe warunki, które będą korzystne dla każdej ze stron. W Zamów-kontener dopasowujemy swoją ofertę do indywidualnych wymogów i oczekiwań klienta. Współpraca z deweloperami i firmami budowlanymi jest bardzo dopracowana – dokładamy wszelkich starań, aby na bieżąco reagować na potrzeby zamawiającego. Dzięki temu zapewniamy ciągłość pracy, bez zbędnych opóźnień i niedogodności. Zadzwoń do nas, a specjalnie dla Ciebie przygotujemy indywidualną ofertę. Powiedz nam, czego potrzebujesz a resztą zajmiemy się sami. Więcej szczegółów na temat wynajmu kontenerów dla firm znajdziesz tutaj.