Wywóz gruzu - rozwiązania dla przemysłu i nie tylko. Wynajem kontenerów

Gruz to rodzaj odpadów, który nie może zostać zutylizowany w taki sam sposób jak klasyczne odpady. Nie można wrzucać go do kontenera na odpady zmieszane lub do pojemnika na recykling. Gruz staje się więc budowlanym i poremontowym problemem – zarówno w przypadku gospodarstw domowych, jak i rozwiązań przemysłowych. Jego nieprawidłowa utylizacja może doprowadzić zarówno do zanieczyszczenia środowiska, jak i do ogromnych kar finansowych nakładanych przez odpowiednie do tego instytucje. Aby uniknąć problemów związanych z utylizacją gruzu, powinniśmy dowiedzieć się, w jaki sposób poprawnie i zgodnie z przepisami polskiego prawa zorganizować wywóz gruzu.

Wywóz gruzu, wynajem kontenerów

Wywóz gruzu z prywatnej posesji

Aby prawidłowo zutylizować gruz, musimy wiedzieć, co zaliczamy do tej grupy odpadów. Gruz to różne pozostałości po budowie i remoncie – takie jak cegły, fragmenty betonu, skute kafelki, a także porcelana sanitarna. W ilościach wskazujących na pochodzenie gruzu z gospodarstwa domowego, możemy zutylizować go poprzez wywiezienie do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się, jaki jest możliwy limit przyjęcia odpadów tego typu w danym punkcie. W takiej sytuacji niezbędny jest także prywatny transport gruzu, którym nie każdy dysponuje. Niepotrzebny gruz można także przekazać osobie prywatnej. Czasem w internecie można znaleźć informację o tym, że ktoś potrzebuje gruzu do recyklingu na potrzeby własne. Można także wybrać profesjonalny wywóz gruzu w kontenerze lub workach big bag wraz z usługą jego utylizacji.

Wywóz gruzu dla firm – wynajem kontenerów

Odpowiedni wywóz gruzu podlega określonym przepisom prawa także w przypadku małych, średnich i dużych firm przemysłowych. Takie odpady także w tym przypadku wymagają profesjonalnej utylizacji. Utylizacja ta powinna być wykonana przez profesjonalistów pod kontrolą właściwych urzędów. W przypadku firm bardzo ważne jest także to, aby pamiętać o wystawieniu i przekazaniu kart przekazania i ewidencji odpadów, a następnie na przygotowaniu rocznego sprawozdania BDO. Bardzo dobrym rozwiązaniem więc będzie nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą, która specjalizuje się w usługach wywozu gruzu i odpadów przemysłowych. Takie firmy dysponują kontenerami na odpady oraz workami big bag i potrafią dopasować odpowiedni kontener na gruz do zapotrzebowania klienta. Doskonale też wiedzą, w jaki sposób poprawnie utylizować gruz, najczęściej poddając go recyklingowi. Dzięki temu można dodatkowo przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Co ważne, stała współpraca z firmą wynajmującą kontenery na gruz to gwarancja uzyskania naprawdę korzystnych warunków umowy.

Wywóz gruzu w kontenerach lub workach big bag

Zaangażowanie profesjonalnej firmy do wywozu gruzu to gwarancja sukcesu. Taka firma oceni zapotrzebowanie danego klienta na konkretny rozmiar i rodzaj kontenera. Pojemności kontenerów są bardzo różne – od małych kontenerów 2m3, aż do dużych kontenerów przemysłowych o pojemności 36m3. Warto także dobrać odpowiedni typ kontenera do rodzaju wytwarzanych odpadów. Inny kontener zamówimy na gruz, a inny na odpady wielkogabarytowe czy też zmieszane odpady budowlane. Przy mniejszych ilościach gruzu można także zdecydować się na worki big bag. Takie worki też mają różną pojemność i zastosowanie. Profesjonalna firma sprawnie i bezpiecznie dostarczy kontener lub worki big bag pod wskazany adres klienta oraz umieści je w takim miejscu, aby nie stanowiły dla nikogo przeszkody lub zagrożenia. Po zapełnieniu kontenera lub worków big bag, firma odbierze je wraz z zawartością i podda odpowiedniej utylizacji. Poszukujesz sprawdzonej firmy do odbioru odpadów z Twojej firmy? Skontaktuj się z nami – znamy się na rzeczy.