Worki na gruz – big bagi – co to takiego? Charakterystyka i zastosowanie

Szukasz rozwiązania dla siebie w kwestii wywozu gruzu i udało Ci się znaleźć pojęcie „big bag”. Co ono oznacza? Big bagi, czyli worki na gruz, są popularnym rozwiązaniem między innymi w:

 • Transporcie,
 • Branży budowlanej,
 • Rolnictwie

Te duże torby są wykonane z na tyle wytrzymałego materiału, że umożliwiają składowanie oraz transport materiałów sypkich takich jak piasek, ziemia, żwir, drewno, ale pozwalają również bezpiecznie i komfortowo transportować gruz. Poznaj big bagi, ich cechy charakterystyczne oraz zalety. Zapoznaj się też bliżej z rozwiązaniem, które pozwala klientom indywidualnym oraz biznesowym zamówić kontener przeznaczony na różne potrzeby związane z odpadami.

worki na gruz

Big bagi – rodzaje oraz budowa

Big Bagi są wykonane z materiału polipropylenowego wysokiej jakości, który wykazuje się odpornością na warunki atmosferyczne oraz wysoką wytrzymałością. Pojemnik typu big bag może przybierać różne rozmiary, co pozwala klientom dopasować je dokładnie do własnych potrzeb. Zazwyczaj funkcjonują big bagi o rozmiarze 500 kg, ale są i takie, które pozwolą przechowywać i transportować aż dwie tony materiału!

Standardowy worek typu big bag to prostopadłościan z uchwytem na górze. Wygodna konstrukcja pozwala bez problemu przenosić go i umieszczać na palecie. Na rynku istnieją również worki służące do jednorazowego użytku, a także praktyczne worki z systemem otwierania oraz zamykania.

Jakie są zastosowania big bagów?

Worki typu big bag znajdują zastosowanie w wielu branżach i dziedzinach, a w szczególności w:

 • Rolnictwie – rolnicy przechowują w nich i transportują zboża, paszę dla zwierząt, nawozy oraz inne materiały rolnicze,
 • Przemyśle chemicznym – w tej branży służą głównie do przenoszenia oraz przechowywania proszków, granulatów oraz innych sypkich surowców chemicznych,
 • Transporcie i logistyce – big bagi szczególnie nadają się do transportowania materiałów z zachowaniem bezpieczeństwa i kontroli kosztów,
 • Budownictwie – to praktyczny sposób przenoszenia oraz składowania materiałów budowlanych, takich jak cement, żwir, piasek. Big bagi są jednak równie przydatne do składowania gruzu, który pozostaje po remoncie.

Big bagi – jakie są ich zalety?

Big bagi mają wiele zalet. Wśród nich warto wspomnieć o tym, że są one łatwe w obsłudze – nietrudno przenosić i ładować materiały znajdujące się w workach tego typu. Big bagi są także niedrogie – to stosunkowo tanie rozwiązanie w porównaniu do innych opcji. Big bagi chronią zawartość przed wpływem warunków atmosferycznych, czyli wiatrem, deszczem oraz słońcem. Z kolei różnorodne wymiary pozwalają każdemu znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla własnych potrzeb.

Zamów kontener na gruz

Na stronie zamow-kontener.pl możesz wybierać spośród różnych opcji kontenerów przeznaczonych w różnych celach. Jeśli planujesz remont lub budowę, chcesz wiedzieć, jak pozbyć się pozostałości po prywatnych pracach lub chcesz wynająć kontener dla swojego biznesu skontaktuj się z nami już teraz. Pozbądź się niechcianych odpadów w bezpieczny i zgodny z prawem sposób!

Co możesz umieścić w kontenerze na gruz?

 • Gruz ceglany oraz gruz betonowy,
 • Glebę lub ziemię,
 • Dachówki,
 • Fragmenty muru,
 • Tynki,
 • Kamienie.

Pamiętaj, że w kontenerze na gruz nie mogą znaleźć się między innymi meble, stoły, krzesła, wykładziny, szyby, drzwi, okna, kartony i inne. Jeśli chcesz poznać materiały dozwolone do wyrzucenia, odwiedź sekcję FAQ na naszej stronie, gdzie znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.