Kontener typu mulda - jak wygląda i do czego służy? Wywóz gruzu i nie tylko

Kontenery na odpady to bardzo dobre rozwiązanie w wielu różnych sytuacjach. Takie kontenery można zazwyczaj wynająć od firm, które specjalizują się w tego typu usługach. Kontener można zamówić na plac budowy, teren firmy czy też osiedle mieszkaniowe. W każdą z tych lokalizacji firma kontener dostarczy, a później także odbierze. Warto wiedzieć, że zajmą się oni także fachową i zgodną z przepisami polskiego prawa utylizacją znajdujących się w nim odpadów. Kontenery na odpady mają różne gabaryty, dlatego bez problemu wybierzemy dla siebie model kontenera, który sprosta naszym potrzebom. Warto dowiedzieć się więcej o typach i rodzajach kontenerów, a także o ich zastosowaniu.

kontener typu mulda, wywóz gruzu

Kiedy wynająć kontener na gruz i nie tylko?

Kontener warto wynająć wtedy, gdy z jakiegoś powodu wyprodukujemy odpady, które są niestandardowe. Oznacza to, że nie można takich odpadów wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Kontenery na odpady świetnie sprawdzają się na przykład na budowie, czy też podczas remontu. Taki kontener to również bardzo dobre rozwiązanie dla firm przemysłowych. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy kontener ma zastosowanie uniwersalne. Kontenery dzielą się w zależności od typu odpadów, jakie mogą do nich trafić. Najczęściej wyróżniamy pięć typów kontenerów. Pierwszym z nich jest kontener na gruz, do którego może trafić gruz ceglany oraz betonowy, a także ziemia, dachówki, cegły, tynki oraz kamienie. Drugi to kontener na papę – jak sama nazwa wskazuje, służy on do utylizacji papy

Trzecim typem kontenerów jest kontener na odpady wielkogabarytowe. Do niego można wyrzucić najróżniejsze meble oraz wykładziny, drzwi i okna. Czwarty rodzaj to kontener na zmieszane odpady budowlane. To najlepsze rozwiązanie, jeśli planujemy utylizację styropianu, wełny mineralnej, szyb, a także opakowań z tworzyw sztucznych, folii i kartonów. Ostatnią opcją jest kontener na zmieszane odpady opakowaniowe. 

Czym jest kontener typu mulda?

Kontenery na odpady dzielą się nie tylko na ich zastosowanie, ale mogą one mieć też różny wygląd. Jednym z nich jest kontener typu mulda. Jest to kontener w formie geometrycznej bryły, który może mieć formę zamkniętą lub otwartą. Kontener typu mulda zamknięty to pojemnik, który zazwyczaj wyposażony jest w dwie lub cztery klapy otwierające. Posiada on także uchwyt lub hak, który ułatwia jego transport oraz uchwyty do mocowania lin. Gabaryt takiego kontenera zależny jest od indywidualnych potrzeb klienta. Taki kontener może mieć formę symetryczną lub asymetryczną. Pojemność takiego kontenera może wynosić od 2m3 nawet do 36m3. Wykonany jest on zazwyczaj z blachy lub ze stali, dzięki czemu jest wysoko wytrzymały. Kontener typu mulda może mieć też formę otwartą. Takie kontenery nie posiadają klap otwierających. Także one są wyposażone w uchwyty oraz haki, a ich budowa może być symetryczna lub asymetryczna. Taki kontener posiada też możliwość założenia plandeki w razie potrzeby.

Do czego służy kontener typu mulda?

Kontenery typu mulda są często wykorzystywane w sytuacjach, gdzie wprowadzenie dużego kontenera byłoby niemożliwe. Ze względu na swoje kształty sprawdzą się w miejscach takich jak na przykład niewielkie podwórza kamienicy czy też bloku. Są one zazwyczaj używane do składowania i transportowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Można w nich przechowywać także surowce wtórne. W kontenerach typu mulda w formie zamkniętej najczęściej przechowuje się odpady budowlane, drewniane oraz metalowe. Kontenery typu mulda otwarte przeznaczone są do przewozu ładunków takich jak śmieci oraz odpady budowlane. Sprawdzą się też w przypadku transportowania odpadów komunalnych i przemysłowych. Ich wytrzymałość pozwala na magazynowanie i transportowanie bardzo dużych ciężarów. Są one także dostosowane do samochodów bramowych z załadunkiem łańcuchowym.