Jak przygotować posesję na podstawienie kontenera? O tym pamiętaj

Wynajęcie kontenera sprawdzi się zarówno w czasie budowy domu, jak i remontu mieszkania. To najszybszy sposób na pozbycie się zalegającego gruzu i innych odpadów budowlanych. Jedną kwestią jest to, jaki kontener wybrać, kolejną, w jaki sposób przygotować posesję na podstawienie kontenera. Czy potrzebujesz pozwolenia? Jak to zorganizować? Dowiedz się, jak przygotować posesję na podstawienie kontenera.

Jak przygotować posesję na podstawienie kontenera? O tym pamiętaj

Czy podstawienie kontenera wymaga pozwolenia?

Zastanawiasz się, czy do podstawienia kontenera potrzebujesz pozwolenia? Pozwolenie jest wymagane, gdy chcesz podstawić kontener na terenie nieruchomości, której nie jesteś właścicielem. Wśród takich nieruchomości warto wspomnieć m.in. o wspólnych nieruchomościach, czyli blokach czy kamieniach. Wówczas należy zwrócić się z wnioskiem do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej, jeśli kontener miałby być podstawiony na posesji sąsiadującego budynku lub na podwórku. Jeśli chcesz postawić kontener w miejscu, które nie należy do wspólnoty lub spółdzielni, wtedy wniosek należy złożyć do urzędu gminy. Na prywatnej posesji możesz postawić kontener bez jakichkolwiek pozwoleń.

Jak przygotować posesję na podstawienie kontenera?

Kontener jest dostarczany przez samochody ciężarowe o dużej masie, dodatkowo sam kontener z zawartością będzie sporo ważył. Koniecznie sprawdź, czy powierzchnia została właściwie utwardzona. Istotny jest również dojazd do posesji – powinien być wystarczająco szeroki oraz pusty, by ciężarówka mogła bez problemu manewrować.

W zamów-kontener.pl masz do wyboru następujące rodzaje kontenerów:

  • kontener na gruz,
  • kontener na papę,
  • kontener na odpady wielkogabarytowe,
  • kontener na zmieszane odpady budowlane,
  • kontener na zmieszane odpady opakowaniowe.

W zależności od wybranego rodzaju kontenera można do niego wrzucić m.in. gruz ceglany, gruz betonowy, glebę, ziemię, dachówki, mury, tynki, kamienie, papę, meble, krzesła, stoły, wykładziny, drzwi, okna, styropian, wełnę mineralną, szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie, kartony, opakowania kartonowe, opakowania plastikowe, opakowania drewniane, opakowania metalowe, opakowania styropianowe, taśmy, sznury oraz nici. Jeśli masz wątpliwość i nie wiesz, jaki kontener zamówić, skontaktuj się z obsługą klienta.

Nie dopuszczaj do przepełnienia kontenera!

W zamów-kontener.pl masz do wyboru kontenery o różnej pojemności. Począwszy od 2m3, aż do 36 m3. Istotne jest, by odpowiednio dobrać jego wielkość. Przepełnienie kontenera to nie tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim stwarzanie zagrożenia dla osób przebywających na danym terenie. Każdy kontener ma określoną ładowność i przekraczanie zaleconej pojemności to utrata kontroli nad jego zawartością. Nie tylko stwarza to niebezpieczeństwo na posesji, ale i nadmierny ładunek może wysypywać się w czasie transportu i powodować zagrożenie na drodze!

Wynajem kontenerów na różne odpady

Wynajęcie kontenera to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy planują remont lub budowę i pragną szybko pozbyć się zbędnych odpadów. Możesz bezpiecznie i legalnie usuwać różnego rodzaju odpady zgodnie z Twoimi potrzebami. Duży wybór kontenerów o różnych pojemnościach pozwoli każdemu, nawet klientowi indywidualnemu, znaleźć idealne rozwiązanie. Zamów-Kontener.pl to miejsce, które zapewnia profesjonalne wsparcie, wysokiej jakości obsługę oraz szybką realizację zleceń. Skontaktuj się już dziś i przekonaj się, jak wynajem kontenera może ułatwić Ci pozbycie się niepotrzebnych odpadów.