Mury, tynki i kamienie, czyli co mieści kontener na gruz

Wiele osób, stając przed koniecznością pozbycia się odpadów budowlanych lub poremontowych, zastanawia się, co dokładnie można wrzucić do kontenera na gruz. Chociaż nazwa może sugerować, że jest to miejsce jedynie na gruz, to tak naprawdę kontener tego typu pomieści o wiele więcej. Mury, tynki i kamienie – czy możesz umieścić je w kontenerze na gruz? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak wybrać odpowiedni kontener i co można do niego wyrzucić oraz jak bezpiecznie i wygodnie złożyć zamówienie, by pojemnik pojawił się pod Twoim domem.

kontener na gruz

Co można wrzucić do kontenera na gruz?

Kontener na gruz jest przeznaczony do zbierania specyficznych rodzajów odpadów. Można do niego wrzucać:

 • gruz ceglany,
 • gruz betonowy,
 • tynki,
 • ziemię i glebę,
 • mury,
 • dachówki,
 •  kamienie.

Istotne jest, by nie traktować kontenera na gruz jako miejsca na wszystkie odpady. Wyposażenie wnętrz jak meble, stoły, krzesła, wykładziny, drzwi czy okna powinny trafić do kontenera na odpady wielogabarytowe lub zmieszane, w zależności od lokalnych przepisów i możliwości firmy oferującej wynajem kontenerów. Miejscem dla odpadów takich jak styropian, wełna mineralna, szyby, opakowania z tworzyw sztucznych, folie oraz kartony jest z kolei kontener na zmieszane odpady budowlane.

Jak zamówić kontener na gruz i co warto wiedzieć?

Zamówienie kontenera na gruz to proces, który można łatwo zrealizować. Pierwszym krokiem jest kontakt z zamow-kontener.pl i wtedy należy określić rodzaj i ilość odpadów, które planujesz wyrzucić. Następnie musisz podać dokładną lokalizację, gdzie kontener ma być podstawiony oraz preferowany termin dostawy.

Podczas składania zamówienia konieczne jest również określenie wielkości kontenera. W ­zamow-kontener.pl możesz znaleźć kontenery od 2m³ do 36m³. Wybór zależy od ilości odpadów – warto dokładnie oszacować ich objętość, aby uniknąć kosztów związanych z wynajmem zbyt dużego kontenera – w tym pomocna okaże się pomoc specjalisty, który podpowie najlepsze rozwiązanie. Kontenery dostępne są w wersjach otwartych, które są bardziej praktyczne przy odpadach takich jak gruz, oraz zamkniętych, które lepiej sprawdzają się, gdy konieczne jest zabezpieczenie odpadów przed warunkami atmosferycznymi lub dostępem osób niepowołanych.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów i opłaceniu zamówienia, kontener zostanie dostarczony w wyznaczonym terminie. Po zapełnieniu zamow-kontener.pl odbierze go od Ciebie.

Zamówienie kontenera na gruz dla klienta indywidualnego krok po kroku

Zamierzasz przeprowadzić remont i szukasz sposobu na usunięcie gruzu? Zamow-kontener.pl oferuje szybkie dostawy kontenerów także dla klientów indywidualnych, z możliwością dostarczenia kontenera tego samego dnia.

Jak zamówić kontener?

 1. Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo, podając typ odpadów oraz pożądaną wielkość kontenera.
 2. Wskaż miejsce, gdzie kontener ma być dostarczony oraz wybierz najdogodniejszy dla siebie termin.
 3. Dokonaj płatności za usługę.
 4. Oczekuj na dostawę kontenera, który może przybyć jeszcze tego samego dnia.
 5. Po zapełnieniu kontenera czekaj na jego odbiór. Szczegóły dotyczące odbioru ustalisz podczas realizacji zamówienia.

Zamówienie kontenera dla klientów biznesowych

Proces zamawiania kontenera dla firm nie różni się znacząco od procedury dla klientów indywidualnych. W zamow-kontener.pl możesz uzyskać specjalne warunki współpracy oraz elastyczność w dostosowaniu oferty do specyficznych potrzeb biznesowych. Wystarczy zadzwonić lub wysłać zapytanie, a specjalista skontaktuje się z Tobą, by ustalić indywidualne warunki współpracy.  Mogą one obejmować cykliczne odbiory kontenerów czy dostosowanie ich wielkości i rodzaju do charakteru prowadzonych prac.