Gabaryty – jak się ich pozbyć?

Przeprowadzka, remont, a może zwykła zmiana umeblowania? Jest wiele sytuacji, które generują dużą ilość niepotrzebnych już rzeczy. A ponadto przy tego typu pracach są one sporych rozmiarów. I w tym miejscu pojawia się problem, bo o ile niewielkie śmieci można poddać właściwej segregacji i wyrzucić do zwykłego pojemnika, to w przypadku gabarytów już nie jest to takie łatwe. Z pomocą przychodzi możliwość wynajęcia kontenera na odpady wielkogabarytowe. To rozwiązanie skutecznie, szybko i w zgodzie ze środowiskiem naturalnym ułatwi pozbycie się niepotrzebnych śmieci.

Odpady wielkogabarytowe – co to takiego?

Gabaryty to inaczej mówiąc odpady, których rozmiary nie pozwalają na wyrzucenie ich do tradycyjnych pojemników na śmieci. Zazwyczaj są powiązane np. ze zmianą wystroju czy przeprowadzką w nowe miejsce. Zatem są to różnego rodzaju meble (w całości lub podzielone na elementy), fotele, kanapy, dywany, wykładziny, drzwi, a także okna. Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczają się natomiast sprzęty elektroniczne (pralka, lodówka, zmywarka, kuchenka itp.), opakowania po substancjach niebezpiecznych, jak również opony. Nadal nie jesteś pewien, czy odpady, które chcesz wyrzucić, należą do grupy gabarytów? W tej sprawie koniecznie skontaktuj się z wybraną firmą i dopytaj o wszystkie niezbędne szczegóły.

Wywóz śmieci wielkogabarytowych

To usługa świadczona przez profesjonalne firmy trudniące się wynajmem kontenerów oraz późniejszym zagospodarowaniem ich zawartości. Lokalne zakłady, które świadczą usługi komunalne na danym obszarze w porozumieniu z władzami również przyjmują gabaryty. Jaka jest różnica między nimi? Standardowo, lokalne firmy odbierają gabaryty dwa razy do roku. Jeśli masz możliwość przechowania niepotrzebnych odpadów wielkogabarytowych, to oczywiście możesz zaczekać. Pamiętaj jednak, że gromadzenie tego typu rzeczy jest dość uciążliwe, bo zwyczajnie zajmują sporo miejsca. Jeśli zależy ci na czasie i chcesz szybko uporać się z problemem, to właśnie wynajem kontenera będzie najwłaściwszą decyzją, która przyniesie natychmiastowy efekt.

Dlaczego warto wynająć kontener na gabaryty?

Decydując się na tego typu usługę, firma podstawi wybrany pojemnik, ale również zabierze go, gdy już wszystkie gabaryty zostaną w nim umieszczone, a sam kontener nie będzie dłużej potrzebny. To duże ułatwienie, ponieważ na koszt wynajmu składa się cała logistyka związana z podstawieniem i odebraniem kontenera, obsługa zamówienia, a także czas wynajmu. Ponadto w cenę wliczone jest właściwe zagospodarowanie oddanych odpadów. Docelowo klient może wybrać dowolną opcję spośród wielu pojemności kontenerów. To daje pewność, że wszystko, co zechce wyrzucić, bez problemu zmieści się w jednym z nich. Główną zaletą wynajmu kontenera na odpady wielkogabarytowe (i nie tylko), jest wygoda użytkowania i szybkie pozbycie się problemu. Ponadto dbałość o środowisko – odpady zostaną poddane utylizacji, a kontener posłuży do dalszej pracy. Więcej na temat składania zamówienia oraz jego realizacji przeczytasz tutaj: Jak to działa?

Cena kontenera na odpady wielkogabarytowe

Koszt wynajmu kontenera uzależniony jest przede wszystkim od wskazanej lokalizacji. Cenę dyktuje głównie stopień konkurencji wśród tego typu usług, na danym terenie. Tym sposobem w dużych aglomeracjach cena za ten sam kontener może być znacznie wyższa niż na przedmieściach. Jednak nie tylko obszar ma znaczenie, ale również wybrana pojemność kontenera, rodzaj odpadów, data podstawienia oraz odbioru. Jeśli chcesz poznać dokładną cenę za wynajem określonego pojemnika dla twojej miejscowości, zadzwoń i zapytaj o szczegóły.