Wywóz gruzu, kontener na gruz – ile kosztuje?

Wszelkie prace remontowe czy budowlane nierozerwalnie wiążą się z powstawaniem dużej ilości niepotrzebnego już surowca. Tego typu pozostałości ogólnie nazywamy gruzem. Jeśli chcemy być dokładni, to warto zaznaczyć, że jego rodzajów może być kilka. Ale… gruz to odpad, który nie należy do grupy śmieci, które standardowo są odbierane z domowych gospodarstw. Z bardzo prostej przyczyny – nie ma takiego zapotrzebowania, bo zwyczajnie nie jest to odpad codzienny. Zatem, co jeśli rozpoczynasz remont, budowę lub też jesteś w trakcie podobnych prac? Jak pozbyć się gruzu? Jak można wywieźć gruz? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziesz poniżej.

Gruz czysty, gruz mieszany – klasyfikacja gruzu

Dla jednych kłopotliwy odpad, który należy usunąć, a dla innych pożądany surowiec do ponownego przetworzenia. Ogólnie mówiąc, gruz to odpady budowlane lub remontowe, do których zaliczamy kawałki betonu, cegły, połamane kafelki, dachówki, kamienie, potłuczona porcelana sanitarna, a nawet gleba. Gruz mieszany, gruz czysty – czym się różnią?

Gruz czysty można przetworzyć i ponownie wykorzystać, dzięki czemu jest bardzo pożądanym surowcem wtórnym. Tego typu odpad najczęściej można przetworzyć na różnego rodzaju kruszywa, a te z kolei można użyć m.in. do prac budowlanych. Czysty gruz zawiera w sobie jedynie odpady ceramiczne, porcelanowe, fragmenty cegieł, betonu, kamieni, niewielką ilość tynku, a także ziemię i piasek.

 

Gruz mieszany to z kolei zbiór odpadów, na które składa się czysty gruz, czyli cegły, beton i inne wymienione wyżej. Ponadto do tej kategorii zaliczamy również: kawałki płyt gipsowo-kartonowych, tworzywa sztuczne, siatki montażowe, dużą ilość tynku, a także gabaryty. Wełnę mineralną, szkło oraz styropian możesz umieścić w kontenerze na gruz mieszany tylko i wyłącznie, gdy ich całkowita objętość nie przekracza 5% objętości kontenera.

Kontener na gruz – dlaczego warto wynająć?

Wynajem kontenera na gruz czy odpady budowlane to najprostsze i najkorzystniejsze rozwiązanie problemu. Nagromadzonych odpadów może być wiele i to różnego rodzaju, w zależności od prowadzonych prac budowlanych. Niezależnie od powyższego, warto skorzystać z usług profesjonalistów, po pierwsze dlatego, że jest to odpad trudny do usunięcia „na własną rękę”. Co więcej wywóz gruzu wraz z jego ponownym zagospodarowaniem jest określony przepisami. Zatem… mając to wszystko na uwadze, kontener na gruz będzie jedynym słusznym rozwiązaniem i przyniesie natychmiastową pomoc w walce z niepożądanymi odpadami. Firma podstawi kontener prosto na posesję i w określonym wcześniej terminie. Pojemnik pozostawią tam tak długo, jak tylko potrzebujesz, a po skończonej pracy będzie odebrany. I tyle – problem z głowy.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz, wywóz gruzu?

W Zamów-kontener.pl oferujemy różną pojemność kontenerów na gruz – od 2 m3 aż do 36 m3. Wynajmujemy również worki big-bag o podwyższonej wytrzymałości, przeznaczone na niewielką ilość gruzu. Jaki jest koszt wynajmu kontenera? Wszystko zależy od wybranej pojemności, czasu wynajmu, rodzaju odpadów, a także miejscowości. Większość cen kształtowana jest na podstawie oddawanej objętości, czyli szacunkowy koszt liczony jest już za 1 m3. Oczywiście im większy kontener potrzebujemy wynająć, tym niższa będzie cena.

Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, ile kosztuje wynajem kontenera na gruz – zapraszamy do kontaktu. Zadamy kilka istotnych pytań i na ich podstawie podamy dokładną cenę.