Rodzaje kontenerów – kontener otwarty mulda, zamknięty, z klapą… Jaki kontener na odpady wybrać?

Właśnie zastanawiasz się nad tym, jak rozplanować prace remontowe, budowlane lub porządkowe? Wiemy, że to zadanie może nie być wcale tak proste, jak nam się wydaje. Ponadto im większy zakres przedsięwzięcia, tym więcej pracy od nas wymaga. Jednak wszystko jest dla ludzi, dlatego jeśli chcesz iść naprzód to musisz działać sprawnie. Istnieje wiele firm, które mogą wspomóc Cię, aby wymarzony remont czy budowa przebiegły bez problemów i zmartwień. A z pewnością jednym z nich jest to, jak pozbyć się odpadów budowlanych, poremontowych, gruzu lub innych. Z pomocą przychodzą firmy, które oferują wynajem kontenerów na gruz czy odpady budowlane – to właśnie te dwie grupy odpadów najczęściej dominują podczas tego typu prac. No tak, ale tuż obok znajduje się również problem związany z właściwym wyborem kontenera i to nie tylko pod kątem pojemności, rodzaju odpadów, ale także jego budowy. Kontener otwarty, zamknięty, z klapą… który wybrać?

jaki kontener na odpady wybrać?

Kontener na odpady – jak wygląda odbiór i wywóz odpadów?

Zacznijmy od samego początku, czyli tego, czym jest wywóz gruzu, odpadów budowlanych, poremontowych i innych. To nic innego, jak usługa, dzięki której możesz znacząco przyśpieszyć prace oraz ułatwić sobie zadanie. Wywóz gruzu, odpadów budowlanych czy poremontowych wiąże się z wynajmem kontenera, w którym należy składować wcześniej zadeklarowane odpady. Zatem całkowicie znika Twój problem z organizacją miejsca do składowania śmieci. Wbrew pozorom wynajem kontenera na gruz, odpady budowlane czy odpady poremontowe to nie jest już usługa kierowana jedynie do firm i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych. Z biegiem czasu to rozwiązanie docenia coraz szersze grono osób prywatnych. Firmy wynajmujące kontenery na odpady idealnie dopasowały także swoją ofertę pod wymogi klientów indywidualnych. Dzięki temu możesz wybrać dowolny rodzaj kontenera, a także pojemność – w ten sposób dopasujesz kontener do stopnia zaawansowania przedsięwzięcia.

Jakie są rodzaje i pojemności kontenerów na odpady?

Kontenery zostały podzielone ze względu na rodzaj odpadów, które można w nich składować oraz pod kątem ich konstrukcji / budowy. Decydując się na wynajem kontenera w pierwszej kolejności powinieneś określić, jakie odpady chcesz wyrzucić. To niezwykle ważna kwestia pod kątem późniejszej segregacji odpadów, dalszej utylizacji lub właściwego zagospodarowania (m.in. gruz). Tym już nie musisz się martwić, ponieważ cały ten proces leży po stronie firmy, która użyczy kontener na wynajem. Jednak warunkiem najmu jest stosowanie się do wytycznych – w przeciwnym razie możesz zostać obciążony dodatkową opłatą.

Jakie są rodzaje kontenerów na odpady? Pod względem składowania są to kontenery na gruz, kontenery na odpady budowlane, kontenery na odpady poremontowe, kontenery na odpady wielkogabarytowe, kontenery na zmieszane odpady opakowaniowe, kontenery na papę i inne. Natomiast jeżeli zastanawiasz się, jakie są pojemności kontenerów na odpady, podpowiadamy. Przykładowo w Zamów-kontener dysponujemy kontenerami o pojemnościach już od 2 m3, aż do 36 m3 oraz workami big bag.

Rodzaje kontenerów na odpady ze względu na budowę – odkryty, zamknięty…

Kontener na odpady z klapą, kontener na odpady otwarty, czyli tzw. „mulda”, kontener zamknięty z pięciu stron… Jaki kontener na śmieci wybrać? Otwarty czy może z klapą? Wszystko zależy od rodzaju odpadów, które zamierzasz w nim składować. Jeżeli planujesz prace, podczas których będą przeważać materiały lekkie, koniecznie wybierz kontener zamknięty, z klapą. Dzięki temu unikniesz wywiewania lekkich śmieci na zewnątrz. Natomiast do prac cięższych, wybierz kontener otwarty, czyli muldę – to popularny i wygodny kontener na gruz, papę czy inne odpady budowlane.